Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Лазерна корекція зору: міфи і реальність

Орган зору - єдиний чуттєвий орган, який медики навчились радикально удосконалювати. У світі близько 30 мільйонів людей покращили свій зір завдяки проведенню корекції зору.

Про лазерну хірургію  відгукуються по-різному: одні з захопленням, мовляв, і з незрячого можна зробить зрячого, інші ж, навпаки, дуже скептично - лікарі самі носять окуляри, потім не можна робити будь-яких фізичних навантажень, займатися спортом, та й узагалі, під час операції лазером можуть “спалити” що-небудь не те.

Втім, обидві точки зору помилкові. Метод цей хоч і має цілком певні обмеження, а ризики ж, з ним пов'язані, досить незначні, і в переважній більшості випадків прооперований пацієнт може жити самим звичайним життям, як і всі інші.

І все ж, сперш ніж розповісти про саму операцію, слід хоча б окреслити перелік пацієнтів, яким вона рекомендована,  розвіяти деякі міфи і реально розповісти про процедуру лазерної корекції зору.

Окуляри чи лазерна корекція?

Окуляри або контактні лінзи зручні далеко не всім, а комусь їх використання суворо заборонено. Наприклад, пілотам, машиністам, пірнальникам або співробітникам силових структур. Для всіх інших вибір між окулярами і операцією - справа добровільна. Природно, що серед тих, кого «окуляри повністю влаштовують», багато лікарів. Крім того, після 45 років корекцію роблять відносно рідко, оскільки на вихідні вади зору накладається стареча далекозорість, і навіть після операції уникнути використання окулярів вдається не завжди.

А як після операції?

Після операції протягом пари місяців справді рекомендується утримуватися від серйозних фізичних навантажень, не більше того. Інша справа - якщо у вас була сильна короткозорість, то тягати штангу все ж не варто (через високий ризик відшарування сітківки), але однозначно не варто було цього робити і до операції.

Кому не можна робити лазерну корекцію?

Як правило, не радять робити операцію і тим, хто професійно займається контактними видами спорту, де запросто можна "отримати в око". А от все інше - будь ласка: від дайвінгу до стрибків з парашутом і висотного альпінізму.

Під час операції лазер може пошкодити сітківку?

Дехто побоюється, що під час операції лазер може пошкодити сітківку ока. Насправді лазерні операції роблять і на сітківці, але при корекції зору лазер фокусується перед нею, тому побоювання ці абсолютно безпідставні.