Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Макула

Макула - крихітна (до 5 мм) структурна та функціональна частина сітківки, яка розташована дещо назовні від диску зорового нерва.

У макулі немає судин, у ній розташовані лише вузькоспеціалізовані нервові клітини (фоторецептори) - колбочки, що мають найвищі можливості сприймати світлові імпульси. Завдяки цьому макула забезпечує найвищу гостроту зору та центральний зір, а також розпізнавання кольорів.

Макула забезпечує людині практично 80% зору, а решта частина клітин сітківки лише 20%.

Центральна її частина має назву фовеола. У макулі є скупчення жовтуватого елемента - лютеїну, необхідного для її нормальної діяльності, тому її часто називають "жовтою плямою".

Світлові імпульси сітківкою перетворюються на нервові волокна зорового нерва  і передаються у потиличну ділянку мозку, де трактується у зображення, яке насправді ми бачимо.

Правильна діяльність клітин макули забезпечує нам чіткий, яскравий, контрастний зір. Наявність центрального зору дає  можливість розпізнавати обличчя, читати та працювати на близькій відстані із дрібними предметами. Макула є однією з найважливіших частин органа зору, оскільки навіть дрібні її зміни суттєво загрожують втратою зору.