Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Лазерна корекція методом LASIK

Один із основних етапів операції методом LASIK - створення так званого лоскута ("flap") з поверхневих шарів рогівки за допомогою спеціального інструмента - мікрокератома. Щось схоже на лоскут у збільшеному вигляді вийде, якщо спробувати гострим ножем підрізати тонкий шар поверхні яблука, акуратно рухаючись уздовж шкірки, тримаючи лезо ножа паралельно ріжучій поверхні. Оскільки рогівка має округлу форму, то й зріз формується теж округлої форми. Зріз продовжують не до кінця, тому лоскут не повністю знімається від шару рогівки, залишаючи невелику ніжку ("hinge"). Лоскут піднімається і відхиляється вбік, оголюючи внутрішні шари рогівки.

На наступному етапі хірург використовує ексимерний лазер. Холодний ультрафіолетовий промінь лазера,  фокусуючись на рогівці, зумовлює випаровування рогівки (абляцію) в межах чітко окресленої форми на відповідну глибину. Лазер працює на основі попередньо розрахованих комп’ютером даних, отриманих під час детального обстеження групою кваліфікованих лікарів-офтальмологів. Ексимерний лазер формує нову форму рогівки і тим самим її нові оптичні властивості. Тривалість лазерного етапу операції від 10 до 60 секунд.

Змінена під час операції рогівка заломлює промені світла з потрібною силою, що забезпечує фокусування зображення на сітківці, обумовлюючи чіткий зір. Після аплікації лазерної енергії хірург встановлює на місце рогівковий лоскут, після чого відбувається його адгезія із рогівкою.