Logo Alt
(050) 804 70 70
(032) 244 70 70
(097) 244 70 70
з питань лазерної корекції зору
вул. Наукова 96 Б

Рогівка

РогівкаРогівка, яку можна порівняти із годинниковим склом, є прозорим захисним покриттям на передній поверхні ока, що дозволяє потрапляти світлу безперешкодно до інших частин ока.

Рогівка складається з 5-ти шарів і в нормі не має власних кровоносних судин. Живлення рогівки забезпечують мікроелементи, що містяться у сльозі та доносяться капілярами навколишніх тканин. Вона покриває кольорову частину ока -  райдужку. Між рогівкою і райдужкою розташована передня камера ока, в якій циркулює внутрішньоочна рідина.

Окрім захисної фунукції, рогівка виконує не менш важливу функцію світлозаломлюючу. Кришталик фокусує трансформоване зображення через рогівку на сітківкці. Тому рогівка повинна бути прозорою та сферичною для забезпечення чіткого зору.

Порушення сферичності рогівки (однакового коефіцієнту заломлення світла у вертикальній та горизонтальній площині) веде до спотворення зображення і має назву "астигматизм", що, зазвичай, є вродженою проблемою.

Запальні процеси рогівки (кератити) супроводжуються помутнінням її поверхні, що викликають погіршення зору, а також вираженим болем, почервонінням ока та відчуттям стороннього тіла.

З метою забезпечення нормального функціонування рогівки необхідне її постійне зволоження, що забезпечується рефлекторним періодичним кліпанням. У шарах рогівки розташована велика кількість нервових закінчень. Травматичні пошкодження рогівки супроводжуються вираженим больовим синдромом.